Різниця між пухлиною і раком

Ключова різниця: людський організм складний. Іноді клітини тіла не діють так, як вони повинні. Вони можуть починати безконтрольно ділитися і рости. Ці додаткові клітини, як правило, склеюються і починають формувати невеликі грудки або розростання. З часом все більше і більше клітин починає дотримуватися цих грудочок, що призводить до їх подальшого зростання. Ці грудки або нарости називаються пухлинами або новоутворенням. Пухлина може бути доброякісною (нераковою), попередньо злоякісною (попередньо ракова) або злоякісною (раковою).

Пухлина і рак - це два слова, які ніхто не хоче почути. Обидва, здається, відправляють розумну людину в панічний жах, але є і гарні новини: не всі пухлини спрямовані на те, щоб убити вас, і багато форм раку ефективно лікуються. Але яка різниця між ними?

Тіло людини є складним. Іноді клітини тіла не діють так, як вони повинні. Вони можуть починати безконтрольно ділитися і рости. Ці додаткові клітини, як правило, склеюються і починають формувати невеликі грудки або розростання. З часом все більше і більше клітин починає дотримуватися цих грудочок, що призводить до їх подальшого зростання. Ці грудки або нарости називаються пухлинами або новоутворенням. Ці пухлини можуть бути твердими або заповненими рідиною.

Однак пухлина не прирівнюється до раку. Пухлина може бути доброякісною (нераковою), попередньо злоякісною (попередньо ракова) або злоякісною (раковою). Доброякісні пухлини в основному нешкідливі, але деякі можуть мати незначні негативні наслідки для здоров'я, такі як натискання на життєво важливі органи або кровоносні судини (відомі як "масовий ефект") або вони можуть призвести до перевиробництва певних гормонів. У зв'язку з цим, доброякісні пухлини все ще повинні бути видалені. Це можна зробити головним чином хірургічним шляхом.

Попередньо злоякісна пухлина або попередня ракова пухлина є зростанням, яке, ймовірно, є нешкідливим на даний момент, але має значно підвищений ризик розвитку раку. Це означає, що якщо пухлина не лікується, це може призвести до умов, які можуть призвести до раку

Злоякісна пухлина - це пухлина, яка вважається раком. При раку клітини діляться і ростуть безконтрольно. Однак, замість того, щоб злипатися в особливому місці, як у випадку доброякісної пухлини, ці клітини проходять повсюди і створюють злоякісні пухлини в різних місцях. Отже, рак - це не тільки наявність однієї злоякісної пухлини, а й багатьох.

Для лікування цих злоякісних пухлин необхідна хірургічна операція для видалення пухлин, на додаток до хіміотерапії або променевої терапії. Ці способи лікування спрямовані на контроль і ліквідацію ракових клітин, які будуть продовжувати розмножуватися і створювати пухлини. Ці клітини мають здатність поширюватися по різних частинах тіла через лімфатичну систему або кров.

Пухлини можуть впливати на будь-яку частину тіла, але зазвичай тільки ракові пухлини поширюються на інші частини тіла. Є насправді понад 200 різних відомих видів раку, які вражають людей.

До цих пір невідомо, чому деякі пухлини не є раковими, а деякі є. Проте відомо, що існує багато речей, що збільшують ризик розвитку раку, включаючи вживання тютюну, певні інфекції, радіацію, відсутність фізичної активності, ожиріння і забруднювачі навколишнього середовища. Вони можуть безпосередньо пошкоджувати гени або поєднуватися з існуючими генетичними помилками в клітинах, щоб викликати захворювання. Деякі види раку, як відомо, є спадковими.

Існують способи виявлення наявності раку. До них відносяться наявність певних ознак і симптомів, скринінгових тестів або медичної візуалізації. Коли виявляється рак, він діагностується шляхом мікроскопічного дослідження зразка тканини, також відомого як біопсія. Як тільки відомий тип раку, проводять відповідне лікування. Шанси на виживання хвороби варіюються залежно від типу та місця розташування раку, а також від ступеня захворювання на початку лікування. Підраховано, що в 2007 році 13% всіх людських смертей в усьому світі були викликані раком. Це становить 7, 9 мільйонів смертей.

Рекомендуємо

Схожі Статті

  • популярні порівняння: Різниця між XFP, SFP і SFP +

    Різниця між XFP, SFP і SFP +

    Ключові відмінності: SFP, SFP + і XFP, всі вони відносяться до типу приймача, який підключений до спеціального порту на комутаторі або до деякого мережевого пристрою. Ці приймачі використовуються в області телекомунікацій і передачі даних. XFP означає 10 гігабіт малого форм-фактора, що підключається. Вони зазвичай працюють на оптичних довжинах хвиль (кольори) 850nm, 1310nm або 1550nm. XFP дотримується угоди, відомої як угода
  • популярні порівняння: Різниця між LG Optimus L7 II Dual і Sony Xperia J

    Різниця між LG Optimus L7 II Dual і Sony Xperia J

    Основна різниця: LG Optimus L7 II Dual - це телефон середнього сегмента від LG. Телефон є телефоном з двома SIM-картками. Пристрій оснащений 4, 3-дюймовим IPS LCD, ємнісним сенсорним екраном з роздільною здатністю 480 x 800 пікселів. Він працює на Android v 4.1.2 (JellyBean), який підтримується процесором Dual-Core Qualcomm MSM8225 1.0 ГГц і 768 Мб оперативної пам'яті. Xperia J
  • популярні порівняння: Різниця між сервером додатків і веб-сервером

    Різниця між сервером додатків і веб-сервером

    Ключова різниця: Сервер додатків - це програмний движок, який передає програму з одного пристрою на інший, тоді як веб-сервер - це комп'ютер, на якому виконуються програми, які приймають HTTP-запити від клієнтів. Сервер додатків функціонує так само, як комп'ютер, який виконує команди, запрошені веб-сервером, щоб отримати дані з баз даних. Він передає програми з одного при
  • популярні порівняння: Різниця між діодом і транзистором

    Різниця між діодом і транзистором

    Ключова різниця: діод - це тип електричного пристрою, який дозволяє струму рухатися по ньому лише в одному напрямку. Він складається з напівпровідника N-типу і напівпровідника P-типу, які розміщені разом. Транзистор - це тріод, що існує у двох формах - або в напівпровіднику типу n, що знаходиться між двома напівпровідниками типу р, або в напівпровіднику типу а, що зн
  • популярні порівняння: Відмінність між бажанням і можливістю

    Відмінність між бажанням і можливістю

    Ключова відмінність: "Might" означає, що щось може бути, або ми можемо не відбутися. "Буде" означає, що щось, швидше за все, станеться. Обидва, хотіли і могли б бути типи модальних дієслів англійською мовою. Модальні дієслова - це невеликий клас допоміжних дієслів, що використовуються переважно для вираження модальності. Модальність є в основному можливістю або
  • популярні порівняння: Різниця між годинником і годинником

    Різниця між годинником і годинником

    Ключова різниця: годинник зазвичай прикріплюється до ремінця або є смугою, що носить навколо зап'ястя, що говорить про час. Годинник - настінний прилад для розрахунку часу. Сьогодні найважливішою є годинник або годинник. Основна концепція годинника і годинника однакова. Вони дають конкретний час людям. Вони даю
  • популярні порівняння: Різниця між можливістю і бажанням

    Різниця між можливістю і бажанням

    Ключова відмінність: "Могли" і "Були" - це два слова, які є минулим часом слів "може" і "воля". В основному, вони використовуються для передачі виразів; "можна", як правило, використовується для вираження можливостей у майбутньому, тоді як "воля" використовується для вираження малоймовірних, але можливих ситуацій. Слово "міг" - це форма дієслова "може". В основному він використовується для вираження можливості будь-яких інцидентів. Це найпростіший минулий час 'може', і використовується для вираження можливос
  • популярні порівняння: Різниця між якісним і кількісним

    Різниця між якісним і кількісним

    Ключова відмінність : Якісна відноситься до специфічних якостей або атрибуту, яким володіє об'єкт або особа, тоді як кількісна відноситься до конкретної кількості, пов'язаної з об'єктом або людиною. Термін "кількісний" визначається як: Виражається як кількість Що стосується, або сприйнятливі до вимірювання Щодо кількості або кількості Це просто озна
  • популярні порівняння: Різниця між видрами і печаткою

    Різниця між видрами і печаткою

    Ключова відмінність: Ущільнення, як правило, відомі своїми гладкими і гладкими тілами з короткими, широкими плоскими ластами. На відміну від ущільнень, видри мають довгі, стрункі тіла з відносно короткими кінцівками. Вони також мають перетинчасті лапи з гострими кігтями, на відміну від плавників на печатках. Вироби мають дуже м'яку, ізольовану підшерстку, яка захищена зовнішнім шаром довг

Вибір Редакції

Різниця між археологом і геологом

Ключова різниця: археологи в основному вивчають людське суспільство, насамперед через відновлення та аналіз матеріалу, який вони залишили. Геолог в основному займається вивченням історії Землі. Археологи в основному вивчають людське минуле і сьогодення через матеріали, які люди залишили позаду. Матеріали - це ті матеріали, які люди використовували, вигото