Різниця між ПЗ і ПЗУ

Основна різниця : Прошивка - це набір інструкцій або програм, написаних на машинній мові, які використовуються для керування електронними пристроями. ROM - це тип вбудованого чіпа пам'яті, який здатний зберігати і зберігати дані в електронному пристрої.

Електронні пристрої складаються з трьох основних частин: апаратного забезпечення, програмного забезпечення та програмного забезпечення. Всі три необхідні для будь-якого пристрою. Інші пристрої, такі як оперативна пам'ять, ПЗУ і т.д., що використовуються в пристрої, просто оновлюють і підвищують ефективність даного пристрою. Ця стаття допомагає розрізняти прошивки та ПЗУ.

Термін "ROM" означає "тільки для читання". Це тип енергонезалежної системи зберігання в ПК. Кожен комп'ютер поставляється з цією пам'яттю, яка містить інструкції щодо запуску комп'ютера. ROM зберігає критичні програми, такі як програма, яка завантажує комп'ютер і виконує діагностику. Дані, що зберігаються в ПЗУ, не можуть бути легко переписані або змінені. Ці дані також не втрачаються під час вимкнення комп'ютера. Однак ПЗУ працюють набагато повільніше, ніж RAM. На додаток до комп'ютерів, ПЗУ також використовуються в калькуляторах і периферійних пристроях, таких як лазерні принтери, в яких ROM зберігає шрифти.

Різні типи ПЗУ включають PROM (програмована пам'ять тільки для читання), EPROM (стирається програмована пам'ять тільки для читання), EEPROM (електрично стирається програмована пам'ять тільки для читання) і Flash Memory. Вони найчастіше використовуються для поширення програмного забезпечення.

Термін "прошивка" визначається як попередньо написана програма, яка зберігається в ПЗУ. Це допомагає налаштувати пристрої і не може бути легко змінено користувачами. Інструкції кодуються в Basic Input Output Service (BIOS) і зберігаються в ROM. ROM містить програму завантаження, яка допомагає завантажувати програму в пам'ять пристрою. Деякими типовими прикладами пристроїв, що містять прошивки в їхніх системах, є годинники, комп'ютери, мобільні телефони, камери тощо.

Згідно з Вікіпедією, прошивка являє собою комбінацію постійної пам'яті, програмного коду і даних, які в ньому зберігаються. Прошивка, що зберігається в цих пристроях, є керуючою програмою для пристрою. Він зберігається або зберігається в енергонезалежних пристроях пам'яті, таких як ROM, EPROM або флеш-пам'ять. Пам'ять прошивки пристрою постійно встановлена ​​і не може бути змінена після виготовлення, тому прошивка рідко або ніколи не змінюється. Однак існує кілька причин для оновлення прошивки, наприклад, виправлення помилок або додавання нових функцій до пристрою. Це вимагає перепрограмування флеш-пам'яті пристрою за допомогою спеціальної процедури.

Порівняння між прошивкою та ROM:

Прошивка

ROM

Визначення

Прошивка - це набір інструкцій або програм, написаних на машинній мові, які використовуються для керування електронними пристроями.

ROM - це тип вбудованого чіпа пам'яті, який здатний зберігати і зберігати дані в електронному пристрої.

Форма

Це набір програм.

Це пристрій пам'яті лише для читання.

Летючі

Це мінливість.

Вона не є мінливою.

Зберігання

Він зберігається в ПЗУ пристрою.

Він зберігається або вбудовується в пристрій.

Приклад

OpenWRT, Open Firmware і т.д.

PROM, EPROM та флеш-пам'ять.

Рекомендуємо

Схожі Статті

  • популярні порівняння: Різниця між XFP, SFP і SFP +

    Різниця між XFP, SFP і SFP +

    Ключові відмінності: SFP, SFP + і XFP, всі вони відносяться до типу приймача, який підключений до спеціального порту на комутаторі або до деякого мережевого пристрою. Ці приймачі використовуються в області телекомунікацій і передачі даних. XFP означає 10 гігабіт малого форм-фактора, що підключається. Вони зазвичай працюють на оптичних довжинах хвиль (кольори) 850nm, 1310nm або 1550nm. XFP дотримується угоди, відомої як угода
  • популярні порівняння: Різниця між LG Optimus L7 II Dual і Sony Xperia J

    Різниця між LG Optimus L7 II Dual і Sony Xperia J

    Основна різниця: LG Optimus L7 II Dual - це телефон середнього сегмента від LG. Телефон є телефоном з двома SIM-картками. Пристрій оснащений 4, 3-дюймовим IPS LCD, ємнісним сенсорним екраном з роздільною здатністю 480 x 800 пікселів. Він працює на Android v 4.1.2 (JellyBean), який підтримується процесором Dual-Core Qualcomm MSM8225 1.0 ГГц і 768 Мб оперативної пам'яті. Xperia J
  • популярні порівняння: Різниця між сервером додатків і веб-сервером

    Різниця між сервером додатків і веб-сервером

    Ключова різниця: Сервер додатків - це програмний движок, який передає програму з одного пристрою на інший, тоді як веб-сервер - це комп'ютер, на якому виконуються програми, які приймають HTTP-запити від клієнтів. Сервер додатків функціонує так само, як комп'ютер, який виконує команди, запрошені веб-сервером, щоб отримати дані з баз даних. Він передає програми з одного при
  • популярні порівняння: Різниця між діодом і транзистором

    Різниця між діодом і транзистором

    Ключова різниця: діод - це тип електричного пристрою, який дозволяє струму рухатися по ньому лише в одному напрямку. Він складається з напівпровідника N-типу і напівпровідника P-типу, які розміщені разом. Транзистор - це тріод, що існує у двох формах - або в напівпровіднику типу n, що знаходиться між двома напівпровідниками типу р, або в напівпровіднику типу а, що зн
  • популярні порівняння: Відмінність між бажанням і можливістю

    Відмінність між бажанням і можливістю

    Ключова відмінність: "Might" означає, що щось може бути, або ми можемо не відбутися. "Буде" означає, що щось, швидше за все, станеться. Обидва, хотіли і могли б бути типи модальних дієслів англійською мовою. Модальні дієслова - це невеликий клас допоміжних дієслів, що використовуються переважно для вираження модальності. Модальність є в основному можливістю або
  • популярні порівняння: Різниця між годинником і годинником

    Різниця між годинником і годинником

    Ключова різниця: годинник зазвичай прикріплюється до ремінця або є смугою, що носить навколо зап'ястя, що говорить про час. Годинник - настінний прилад для розрахунку часу. Сьогодні найважливішою є годинник або годинник. Основна концепція годинника і годинника однакова. Вони дають конкретний час людям. Вони даю
  • популярні порівняння: Різниця між можливістю і бажанням

    Різниця між можливістю і бажанням

    Ключова відмінність: "Могли" і "Були" - це два слова, які є минулим часом слів "може" і "воля". В основному, вони використовуються для передачі виразів; "можна", як правило, використовується для вираження можливостей у майбутньому, тоді як "воля" використовується для вираження малоймовірних, але можливих ситуацій. Слово "міг" - це форма дієслова "може". В основному він використовується для вираження можливості будь-яких інцидентів. Це найпростіший минулий час 'може', і використовується для вираження можливос
  • популярні порівняння: Різниця між якісним і кількісним

    Різниця між якісним і кількісним

    Ключова відмінність : Якісна відноситься до специфічних якостей або атрибуту, яким володіє об'єкт або особа, тоді як кількісна відноситься до конкретної кількості, пов'язаної з об'єктом або людиною. Термін "кількісний" визначається як: Виражається як кількість Що стосується, або сприйнятливі до вимірювання Щодо кількості або кількості Це просто озна
  • популярні порівняння: Різниця між видрами і печаткою

    Різниця між видрами і печаткою

    Ключова відмінність: Ущільнення, як правило, відомі своїми гладкими і гладкими тілами з короткими, широкими плоскими ластами. На відміну від ущільнень, видри мають довгі, стрункі тіла з відносно короткими кінцівками. Вони також мають перетинчасті лапи з гострими кігтями, на відміну від плавників на печатках. Вироби мають дуже м'яку, ізольовану підшерстку, яка захищена зовнішнім шаром довг

Вибір Редакції

Різниця між археологом і геологом

Ключова різниця: археологи в основному вивчають людське суспільство, насамперед через відновлення та аналіз матеріалу, який вони залишили. Геолог в основному займається вивченням історії Землі. Археологи в основному вивчають людське минуле і сьогодення через матеріали, які люди залишили позаду. Матеріали - це ті матеріали, які люди використовували, вигото