Різниця між процесом і темою

Ключова різниця : Thread і Process - два тісно пов'язані терміни в багатопоточності. Основна відмінність між цими двома термінами полягає в тому, що потоки є частиною процесу, тобто процес може містити одну або більше потоків, але потік не може містити процес.

У програмуванні є дві основні одиниці виконання: процеси і потоки. Обидва вони виконують ряд інструкцій. Обидва ініціюються програмою або операційною системою. Ця стаття допомагає диференціювати ці два підрозділи.

Процес - це примірник виконуваної програми. Він містить програмний код та його поточну діяльність. Залежно від операційної системи процес може складатися з декількох потоків виконання, які одночасно виконують інструкції. Програма являє собою набір інструкцій; процес є фактичним виконанням цих інструкцій.

Процес має автономне середовище виконання. Він має повний набір приватних основних ресурсів часу виконання; зокрема, кожен процес має свій власний простір пам'яті. Процеси часто вважаються подібними до інших програм або додатків. Однак функціонування єдиної заявки може фактично бути сукупністю взаємодіючих процесів. Для полегшення зв'язку між процесами більшість операційних систем використовують ресурси Inter Process Communication (IPC), такі як труби та сокети. Ресурси МПК також можуть використовуватися для зв'язку між процесами на різних системах. Більшість додатків у віртуальній машині запускаються як один процес. Однак він може створювати додаткові процеси, використовуючи об'єкт-будівельник процесу.

У комп'ютерах потік може виконувати навіть найменшу послідовність запрограмованих інструкцій, якими можна керувати самостійно за допомогою операційної системи. Додатки потоків і процесів відрізняються від однієї операційної системи до іншої. Проте, потоки складаються і існують в процесі; кожен процес має принаймні один. Кілька потоків також можуть існувати в процесі і спільно використовувати ресурси, що допомагає в ефективній комунікації між потоками.

На одному процесорі відбувається багатозадачність, коли процесор перемикається між різними потоками; вона відома як багатопоточність. Перемикання відбувається так часто, що потоки або завдання сприймаються одночасно. Нитки дійсно можуть бути одночасними на багатопроцесорній або багатоядерній системі, при цьому кожен процесор або ядро ​​виконує окремі потоки одночасно.

У підсумку, потоки можуть розглядатися як легкі процеси, оскільки вони містять прості набори інструкцій і можуть виконуватися в межах більш великого процесу. Комп'ютери можуть запускати кілька потоків і процесів одночасно.

Порівняння між процесом і темою:

Процес

Нитка

Визначення

Виконуючий екземпляр програми називається процесом.

Потік - це підмножина процесу.

Процес

Він має власну копію сегмента даних батьківського процесу.

Він має прямий доступ до сегменту даних свого процесу.

Спілкування

Процеси повинні використовувати межпроцессное спілкування для обміну даними з двома процесами.

Нитки можуть безпосередньо спілкуватися з іншими потоками свого процесу.

Накладні витрати

Процеси мають значні накладні витрати.

Нитки майже не мають накладних витрат.

Створення

Нові процеси вимагають дублювання батьківського процесу.

Нові потоки легко створюються.

Контроль

Процеси можуть здійснювати лише контроль над дочірніми процесами.

Нитки можуть здійснювати значний контроль над потоками одного і того ж процесу.

Зміни

Будь-які зміни в батьківському процесі не впливають на дочірні процеси.

Будь-яка зміна в головному потоці може впливати на поведінку інших потоків процесу.

Пам'ять

Запускати в окремих місцях пам'яті.

Запустіть у місцях спільної пам'яті.

Дескриптори файлів

Більшість дескрипторів файлів не розділяються.

Він поділяє файлові дескриптори.

Файлова система

Немає спільного використання контексту файлової системи.

Він поділяє контекст файлової системи.

Сигнал

Він не поділяє обробку сигналів.

Він ділиться обробкою сигналів.

Контрольовано

Процес контролюється операційною системою.

Нитки контролюються програмістом у програмі.

Залежність

Процеси незалежні.

Нитки залежні.

Рекомендуємо

Схожі Статті

  • популярні порівняння: Різниця між XFP, SFP і SFP +

    Різниця між XFP, SFP і SFP +

    Ключові відмінності: SFP, SFP + і XFP, всі вони відносяться до типу приймача, який підключений до спеціального порту на комутаторі або до деякого мережевого пристрою. Ці приймачі використовуються в області телекомунікацій і передачі даних. XFP означає 10 гігабіт малого форм-фактора, що підключається. Вони зазвичай працюють на оптичних довжинах хвиль (кольори) 850nm, 1310nm або 1550nm. XFP дотримується угоди, відомої як угода
  • популярні порівняння: Різниця між LG Optimus L7 II Dual і Sony Xperia J

    Різниця між LG Optimus L7 II Dual і Sony Xperia J

    Основна різниця: LG Optimus L7 II Dual - це телефон середнього сегмента від LG. Телефон є телефоном з двома SIM-картками. Пристрій оснащений 4, 3-дюймовим IPS LCD, ємнісним сенсорним екраном з роздільною здатністю 480 x 800 пікселів. Він працює на Android v 4.1.2 (JellyBean), який підтримується процесором Dual-Core Qualcomm MSM8225 1.0 ГГц і 768 Мб оперативної пам'яті. Xperia J
  • популярні порівняння: Різниця між сервером додатків і веб-сервером

    Різниця між сервером додатків і веб-сервером

    Ключова різниця: Сервер додатків - це програмний движок, який передає програму з одного пристрою на інший, тоді як веб-сервер - це комп'ютер, на якому виконуються програми, які приймають HTTP-запити від клієнтів. Сервер додатків функціонує так само, як комп'ютер, який виконує команди, запрошені веб-сервером, щоб отримати дані з баз даних. Він передає програми з одного при
  • популярні порівняння: Різниця між діодом і транзистором

    Різниця між діодом і транзистором

    Ключова різниця: діод - це тип електричного пристрою, який дозволяє струму рухатися по ньому лише в одному напрямку. Він складається з напівпровідника N-типу і напівпровідника P-типу, які розміщені разом. Транзистор - це тріод, що існує у двох формах - або в напівпровіднику типу n, що знаходиться між двома напівпровідниками типу р, або в напівпровіднику типу а, що зн
  • популярні порівняння: Відмінність між бажанням і можливістю

    Відмінність між бажанням і можливістю

    Ключова відмінність: "Might" означає, що щось може бути, або ми можемо не відбутися. "Буде" означає, що щось, швидше за все, станеться. Обидва, хотіли і могли б бути типи модальних дієслів англійською мовою. Модальні дієслова - це невеликий клас допоміжних дієслів, що використовуються переважно для вираження модальності. Модальність є в основному можливістю або
  • популярні порівняння: Різниця між годинником і годинником

    Різниця між годинником і годинником

    Ключова різниця: годинник зазвичай прикріплюється до ремінця або є смугою, що носить навколо зап'ястя, що говорить про час. Годинник - настінний прилад для розрахунку часу. Сьогодні найважливішою є годинник або годинник. Основна концепція годинника і годинника однакова. Вони дають конкретний час людям. Вони даю
  • популярні порівняння: Різниця між можливістю і бажанням

    Різниця між можливістю і бажанням

    Ключова відмінність: "Могли" і "Були" - це два слова, які є минулим часом слів "може" і "воля". В основному, вони використовуються для передачі виразів; "можна", як правило, використовується для вираження можливостей у майбутньому, тоді як "воля" використовується для вираження малоймовірних, але можливих ситуацій. Слово "міг" - це форма дієслова "може". В основному він використовується для вираження можливості будь-яких інцидентів. Це найпростіший минулий час 'може', і використовується для вираження можливос
  • популярні порівняння: Різниця між якісним і кількісним

    Різниця між якісним і кількісним

    Ключова відмінність : Якісна відноситься до специфічних якостей або атрибуту, яким володіє об'єкт або особа, тоді як кількісна відноситься до конкретної кількості, пов'язаної з об'єктом або людиною. Термін "кількісний" визначається як: Виражається як кількість Що стосується, або сприйнятливі до вимірювання Щодо кількості або кількості Це просто озна
  • популярні порівняння: Різниця між видрами і печаткою

    Різниця між видрами і печаткою

    Ключова відмінність: Ущільнення, як правило, відомі своїми гладкими і гладкими тілами з короткими, широкими плоскими ластами. На відміну від ущільнень, видри мають довгі, стрункі тіла з відносно короткими кінцівками. Вони також мають перетинчасті лапи з гострими кігтями, на відміну від плавників на печатках. Вироби мають дуже м'яку, ізольовану підшерстку, яка захищена зовнішнім шаром довг

Вибір Редакції

Різниця між археологом і геологом

Ключова різниця: археологи в основному вивчають людське суспільство, насамперед через відновлення та аналіз матеріалу, який вони залишили. Геолог в основному займається вивченням історії Землі. Археологи в основному вивчають людське минуле і сьогодення через матеріали, які люди залишили позаду. Матеріали - це ті матеріали, які люди використовували, вигото