Різниця між пластиковими та скляними лінзами

Основна відмінність: Пластикові лінзи дешевше, легше і рідше ламаються, ніж скло. Скляні лінзи є більш дорогими, більш важкими і стійкими до подряпин, що пластик.

У сучасному світі багато з них мають проблеми з очима і вимагають використання окулярів. Лінзи для окулярів виготовляються зі скла або з пластику, зокрема, з полікарбонату, CR-39 (звичайний пластик), пластика середнього індексу та пластика з високим індексом. CR-39 є найбільш часто використовуваним матеріалом у наші дні, другий - полікарбонат. Проте пластикові лінзи мають свої переваги та недоліки порівняно зі скляними лінзами.

Історично, окуляри були зроблені зі скла, звідси і його назва. Однак, CR-39 і полікарбонати сьогодні майже замінили скло. CR-39 і полікарбонат легше і менш імовірно, щоб зламати, ніж скло. Вони також дозволяють окулярам бути тоншими. Як правило, зі склом, чим сильніше рецепт лінзи, тим товщі і важчі окуляри. Однак, пластмаси розвінчують це правило.

Пластики легше, ніж скло; CR-39 має, принаймні, половину ваги скла, тоді як полікарбонат навіть легше. Оскільки скляні лінзи важкі, окуляри зі скляними лінзами, як правило, спускаються вниз по носу і частіше залишають враження на носі.

Крім того, пластмаси є більш стійкими до удару, ніж скло. Скло, як правило, розбивається на дрібні шматочки після удару. Ці шматки можуть потрапити в очі і можуть призвести до пошкодження очей або навіть до сліпоти. Полікарбонатні лінзи ще більш стійкі до удару, ніж CR-39. Саме тому полікарбонатні лінзи рекомендуються для окулярів у активних видах спорту та мотоциклі. Полікарбонат також використовується для бронежилетів і вікон космічного човника. Пластикові лінзи також запобігають сколуванню ефективніше, ніж скло.

Проте скляні лінзи більш стійкі до подряпин, ніж пластикові лінзи. Більшість пластикових лінз оброблені стійкими до подряпин покриттями, які захищають лінзи від подряпин і плям. Незважаючи на покриття, скляні лінзи більш міцні. Вони також тривають довше, ніж пластикові лінзи. CR-39 є більш стійким до розчинників і стійким до подряпин, ніж полікарбонат.

Крім того, скляні лінзи мають менше спотворень, ніж пластикові лінзи. Об'єктиви CR-39 забезпечують дуже мало візуальних спотворень порівняно з полікарбонатом, але вони все ще не настільки візуально точні, як скляні лінзи.

Проте пластикові лінзи дозволяють краще передавати світло і поглинати ультрафіолетові (УФ) промені. УФ-промені можуть бути шкідливими для очей. Вони можуть викликати ряд проблем з оком, включаючи катаракту і пігментацію. Об'єктиви CR-39 є кращими для низького рівня прозорості для ультрафіолетового та інфрачервоного випромінювання, тоді як полікарбонатні лінзи мають вбудований захист від ультрафіолетового випромінювання, що зупиняє 99, 9% шкідливих променів сонця, люмінесцентних і комп'ютерних екранів.

По суті, залежно від вимог, пластикові лінзи краще або скляні. Проте пластикові лінзи замінили скляні лінзи. Це головним чином пояснюється тим, що скляні лінзи дорожчі, виробляють більше часу і мають тенденцію руйнуватися. Пластикові лінзи, з іншого боку, дешевші, тому легше замінити, швидше виробляти і безпечніше, ніж скляні лінзи, особливо для дітей, які назавжди скидають окуляри.

Рекомендуємо

Схожі Статті

  • популярні порівняння: Різниця між XFP, SFP і SFP +

    Різниця між XFP, SFP і SFP +

    Ключові відмінності: SFP, SFP + і XFP, всі вони відносяться до типу приймача, який підключений до спеціального порту на комутаторі або до деякого мережевого пристрою. Ці приймачі використовуються в області телекомунікацій і передачі даних. XFP означає 10 гігабіт малого форм-фактора, що підключається. Вони зазвичай працюють на оптичних довжинах хвиль (кольори) 850nm, 1310nm або 1550nm. XFP дотримується угоди, відомої як угода
  • популярні порівняння: Різниця між LG Optimus L7 II Dual і Sony Xperia J

    Різниця між LG Optimus L7 II Dual і Sony Xperia J

    Основна різниця: LG Optimus L7 II Dual - це телефон середнього сегмента від LG. Телефон є телефоном з двома SIM-картками. Пристрій оснащений 4, 3-дюймовим IPS LCD, ємнісним сенсорним екраном з роздільною здатністю 480 x 800 пікселів. Він працює на Android v 4.1.2 (JellyBean), який підтримується процесором Dual-Core Qualcomm MSM8225 1.0 ГГц і 768 Мб оперативної пам'яті. Xperia J
  • популярні порівняння: Різниця між сервером додатків і веб-сервером

    Різниця між сервером додатків і веб-сервером

    Ключова різниця: Сервер додатків - це програмний движок, який передає програму з одного пристрою на інший, тоді як веб-сервер - це комп'ютер, на якому виконуються програми, які приймають HTTP-запити від клієнтів. Сервер додатків функціонує так само, як комп'ютер, який виконує команди, запрошені веб-сервером, щоб отримати дані з баз даних. Він передає програми з одного при
  • популярні порівняння: Різниця між діодом і транзистором

    Різниця між діодом і транзистором

    Ключова різниця: діод - це тип електричного пристрою, який дозволяє струму рухатися по ньому лише в одному напрямку. Він складається з напівпровідника N-типу і напівпровідника P-типу, які розміщені разом. Транзистор - це тріод, що існує у двох формах - або в напівпровіднику типу n, що знаходиться між двома напівпровідниками типу р, або в напівпровіднику типу а, що зн
  • популярні порівняння: Відмінність між бажанням і можливістю

    Відмінність між бажанням і можливістю

    Ключова відмінність: "Might" означає, що щось може бути, або ми можемо не відбутися. "Буде" означає, що щось, швидше за все, станеться. Обидва, хотіли і могли б бути типи модальних дієслів англійською мовою. Модальні дієслова - це невеликий клас допоміжних дієслів, що використовуються переважно для вираження модальності. Модальність є в основному можливістю або
  • популярні порівняння: Різниця між годинником і годинником

    Різниця між годинником і годинником

    Ключова різниця: годинник зазвичай прикріплюється до ремінця або є смугою, що носить навколо зап'ястя, що говорить про час. Годинник - настінний прилад для розрахунку часу. Сьогодні найважливішою є годинник або годинник. Основна концепція годинника і годинника однакова. Вони дають конкретний час людям. Вони даю
  • популярні порівняння: Різниця між можливістю і бажанням

    Різниця між можливістю і бажанням

    Ключова відмінність: "Могли" і "Були" - це два слова, які є минулим часом слів "може" і "воля". В основному, вони використовуються для передачі виразів; "можна", як правило, використовується для вираження можливостей у майбутньому, тоді як "воля" використовується для вираження малоймовірних, але можливих ситуацій. Слово "міг" - це форма дієслова "може". В основному він використовується для вираження можливості будь-яких інцидентів. Це найпростіший минулий час 'може', і використовується для вираження можливос
  • популярні порівняння: Різниця між якісним і кількісним

    Різниця між якісним і кількісним

    Ключова відмінність : Якісна відноситься до специфічних якостей або атрибуту, яким володіє об'єкт або особа, тоді як кількісна відноситься до конкретної кількості, пов'язаної з об'єктом або людиною. Термін "кількісний" визначається як: Виражається як кількість Що стосується, або сприйнятливі до вимірювання Щодо кількості або кількості Це просто озна
  • популярні порівняння: Різниця між видрами і печаткою

    Різниця між видрами і печаткою

    Ключова відмінність: Ущільнення, як правило, відомі своїми гладкими і гладкими тілами з короткими, широкими плоскими ластами. На відміну від ущільнень, видри мають довгі, стрункі тіла з відносно короткими кінцівками. Вони також мають перетинчасті лапи з гострими кігтями, на відміну від плавників на печатках. Вироби мають дуже м'яку, ізольовану підшерстку, яка захищена зовнішнім шаром довг

Вибір Редакції

Різниця між археологом і геологом

Ключова різниця: археологи в основному вивчають людське суспільство, насамперед через відновлення та аналіз матеріалу, який вони залишили. Геолог в основному займається вивченням історії Землі. Археологи в основному вивчають людське минуле і сьогодення через матеріали, які люди залишили позаду. Матеріали - це ті матеріали, які люди використовували, вигото